(371) 26 405 907 P. - Pt.: 9:00 - 17:00 info @ kotini.lv

2018. gada 30. augustā Zemnieku saimniecībā Kotiņi bija ieradies Latvijas Ārstu biedrības prezidents P. Apinis ar biroja vadītāju Mairu Sudrabu un Zemkopības ministrs J. Dūklavs ar Valsts sekretāro vietnieci Pārslu Rigondu Krieviņu, lai sveiktu Z/s Kotiņi ar augsto apbalvojumu.

No Pētera Apiņa uzruna:

‘’Mēs ar Jāni Dūklavu parasti strīdamies par to veselīgo uzturu, bet tagad mēs esam vienojušies, ka tiem kas ražo tiešam svarīgu uzturu Latvijā, tiem jāsaka paldies.Mēs braukājam pa Latviju un meklējam tās vietas, kurās ļoti svarīga ir attieksme pret veselīgo uzturu.

Vairāk mēs esam braukuši pa bioloģiskām saimniecībām, taču tagad skatījāmies uz  dažādām lietām un dažādiem aspektiem kur, kam un par ko pasniegt šo balvu. Atlase bij liela, bet pie Kotiņiem mēs apstājāmies savādu iemeslu dēļ un tas iemesls ir pupa, kas mani ieinteresēja. Un tā pupa man ieinteresēja no tāda viedokļa, ka Latvijā arvien vairak paliek tādu cilvēku ,kas ir veģetārieši. Es kā ārsts savā nodaļā redzu, ka cilvēkiem kuri ir izkamējuši mēs esam spiesti cilvēkam nepieciešamās olbaltumvielas laist vēnās,kas maksā ļoti lielu naudu. Un es tiešām domaju ,ka šis meklējums Latvijā pēc profesionāla augu valsts izcelmes olbaltuma produkta ir svarīgs netikai zemkopības ministrijai, bet arī priekš vispārējas veselības.Es uzskatu, ka augu valsts olbaltumvielu pētī un domaju, ka precīzi sabalansēta augu valsts olbaltumviela ir tikpat laba izejviela cilvēku šūnai kā dzīvnieku valsts izcelsmes olbaltumviela.

Tā kā ne visi cilveki spēj  un var ēst dzīvnieku valsts izcelsmes produktu, kurā ir nepieciešamās olbaltumvielas, mums tas ir jakompensē ar kādu citu produktu. Tas produkts ir Pupas.  Mani ļoti uzrunāja tas, ka Kotiņi ir līderi- vieni no tiem, kas sāka šo filozofiju- Latvijā ražot pupu produktus. Es īsti neesmu pārliecināts par sojas pupiņām, kas tiek ievestas no dažādām pasaules valstīm, es līdz galam neticu vai tās ir ģenētiski modificēti vai nav, tagad  eiropā saka, ka tās nav ģenētiski modificētas, bet bioloģiski izmainītas, kas principā ir viens un tas pats, tad nu es teikšu, ka mums valsts mērogā ir būtiski tas ko šobrīd dara Kotiņi.  Tādā diezgan dīvainā aspektā, bet mēs maksimāli darbosimies uz augu valsts olbaltuma produktiem. Un tas ir tik pārliecinoši ,ka mēs ar J. Dūklavu spējam vienoties, ka šī balva nak uz Kotiņiem”.

Balva ir akadēmiķa Sprukuļa medaļa, uz kuras ir tā laika veselības simbols un uzraksts: veselību dzimtenei.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu mūsu vietni un Jūsu pieredzi tās izmantošanā.

  Vai Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai?